Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

cubajz 

všechny recenze uživatele

zasněná romantická road movie ze světa plného sebevrahů - jen si tak pomalu plyne, v podstatě se tam nic neděje, konec se dá vytušit pěkně dlouho dopředu a jediným vizuálním lákadlem se dá nazvat Shannyn Sossamon. Nicméně i tak se jedná o moc příjemný, trochu Gilliamovsky ulítlý, výlet do světa, kde se nikdo neumí usmívat. ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejlepších filmových zážitků vůbec. To, co se děje v první polovině, mě nějak nezaujal (po letech jsem na ten část i zapomněl), ale ten svět, který jsem viděl v té druhé polovině, lehce přebije vše co bylo předtím. Málo vídaně originální nápad a zajímavé postavy. Tom Waits, či Nanuk (Mikal P. Lazarev - i jako producentka) i další, nevím jak na tohle Dukic přišel ale je to hodně dobrý (pro koho). Kvůli podobné se dívám na film, chci vidět nápad a ne jen dalšího ,,šikovného,, kdo se naučil pracovat na počítači. ()

Reklama

F.man 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláští kousek. Ať už jde o zajímavé téma, poeticko-artový přístup k scénaři, zvolený barevný filtr... Wristcutters mají prostě svoje zvláštní kouzlo, které na mě působilo velmi silně. Pokud navíc přidám hudební doprovod mojich oblíbených Gogol Bordello musí se jednat o pětihvězdičkovou záležitost. Ale menší chybičky, jako je například idealistický konec, detaily ve scénaři (...) mě od finální hvězdy nakonec odradili. Přesto se jedná o zajímavý kousek který snad není ztrátou času. The dog has spoken. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Žasnu nad tím jak tohle mohl někdo natočit :) Je to tak unikární nápad, který je tak neskutečně prdlý, že si jen říkám - co my víme, co je opravdu poté, co skončíme "na druhé straně". Dobrovolně či nedobrovolně. Patrick Fugit mě bavil, prostředí bylo tak skvěle morbidní, neobvyklé a sakra - jako co bych dělala asi jako já, kdybych se tam ocitla. Má to pak vůbec nějaký smysl? :D :D D Závěr super - konečně mu to došlo - já bych to udělala asi taky :) Ale už asi trochu dříve. ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Hodně dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a to jsem chtěl v jednu chvíli dát pět. Atmosféra světa dobrovolně odcházejících ze života není snad magická, ale je rozhodně velmi originální a taková nějaká uvěřitelná. Temnější a smutnější svět vykreslený ve filmu v sobě dobře vyvažuje smutek a prázdnou bezvýchodnost s jistou, pro náš svět (nebo námi záměrně uspořádaný život?) málo běžnou mírou volnosti, protože copak si vás nakonec po smrti ještě někdo dovolí buzerovat? - Je to přece na vás, jak si svůj život, který vám již nepatří, uspořádáte a když se vám do něj vkrádají zvláštní věci a malý zázraky, nikomu do toho nic není.. :-). Z mixu prázdnoty, volnosti a smutku se na vás vykulí velmi netradiční road movie, která nabere grády po příchodu výborné Shannyn Sossamon, pro mne jednoznačně nejlepší postavy filmu. Jak už ale zde psali mnozí, poslední zhruba čtvrtina filmu se malinko vydává jinam a ani mě moc nesedla. Sebevrazi - Love story by si úplně vystačili s oním světem a něčím trochu okořeněným pocitovým otevřeným koncem - tak trochu až "racionální" ladění úplného závěru možná potěší ty z nás, co to mají rádi alespoň nějak srovnané (a pak asi taky milovníky červené knihovny, kteří se k tomuhle filmu dostali nešťastnou náhodou), ale melancholickým snílkům dá pecku mezi oči. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)

Reklama

Reklama